Author Topic: Pomoc svima na hrvatskom jeziku  (Read 124210 times)

Offline G20Titan

  • Newbie
  • Posts: 4
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #30 on: March 24, 2011, 10:52:48 AM »
Maddogg!

Ja sam pokušao sličnu stvar s USB Hubom, ali nisam uspio dobiti dovoljno struje. Stvar je funkcionirala jedino kad sam posebno spajao struju za HDD na drugi izvor (STB od MAX TV-a). A opet ovisi kakav imaš hub.

Pozdrav

Offline Maddogg

  • Newbie
  • Posts: 5
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #31 on: March 24, 2011, 11:28:57 AM »
Hvala na odgovoru!

Prema ovome sto si mi rekao znaci da bi moglo funkcionirati ako imam spojene HDove sa vlastitim napajanjem (sto je ok jer njih i imam).

Kako stvari stoje u subotu idem po MED400, pa javim da li funkcionira.
MED400x
Samsung LE40B650

Offline Darko

  • Newbie
  • Posts: 7
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #32 on: March 25, 2011, 11:51:16 AM »
što se tiče huba probaj pa nam javi, meni nije jasno kako će mede8er prepoznati da ima više HDD i koji HDD da otvori na hubu kad hub ide na jedan usb ulaz na mede8eru...

Offline Maddogg

  • Newbie
  • Posts: 5
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #33 on: March 28, 2011, 09:15:45 AM »
Evo samo da vas obavijestim da sam kupio MED400.

Prvi dojmovi su jako dobri - uredjaj radi glatko, bez ikakvih problema; vec sam slozio Video wall. Takodjer me odusevio File manager - nije bas brz u kopiranju sa jednog diska na deugi, ali barem ne moram nositi diskove do kompa da bi brisao/kopirao fajlove.

Nazalost nisam jos uspio isprobati da li rade dva diska preko USB huba, drugi mi je kod frenda; javim kad probam.
MED400x
Samsung LE40B650

Offline eddyd

  • Newbie
  • Posts: 2
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #34 on: April 04, 2011, 06:41:13 AM »
Med 500
srt titlove čita normalno
sub titlove , kako koji , ima li pomoći ???

Offline Darko

  • Newbie
  • Posts: 7
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #35 on: April 05, 2011, 09:07:37 AM »
ima, sve titlove prebaci u srt pomoću nekog od besplatnih programčića i bit ćeš siguran da će svaki pročitati, to ja radim, čim nabavim novi film skinem novi titl, namjestim ga i prebacim u srt ako nije (90 % titlova su u srt tako da nema puno prebacivanja)

Offline _Technology_

  • Active Member
  • *
  • Posts: 92
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #36 on: April 05, 2011, 01:51:39 PM »
sad sam stavio shizzl ov MOD i promijenio skin i jebeno izgleda fakat super, još kad bi mogao promijeniti i sve skinove (kao temu) a ne samo početnu bilo bi jebenije.
e sad krećem na problem...kad sam kupio mede8er još u 1mj prošle godine svoje kućno kino sam prebacio na viksu, ali pošto sam tamo rijetko sad sam ga vratio nadajući se da ću ga spojiti sa mede8er i imati 5.1. surround...ali nisam uspio spojiti, pa me zanima dal je to uopće moguće sa mojim pomalo zastarijelim dvd reciverom ili ću morati investirati u nešto drugo,po mogućnosti što jeftinije jer mi nijanse u zvuku nisu toliko bitne. evo slike zadnjeg panela pa molim za pomoć.

ovo je panel mog dvd recivera


i panel Med500X
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

Offline _Technology_

  • Active Member
  • *
  • Posts: 92
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #37 on: April 05, 2011, 03:29:27 PM »
Med 500
srt titlove čita normalno
sub titlove , kako koji , ima li pomoći ???

evo odgovorio ti je kolega, dakle svi titlovi moraju biti u srt. fomatu i moraju imati identičan naziv sa filmom, dakle (ne naziv foldera već samog filma, avi. ,mkv ili koji god format) ako se film zove

Battle Los Angeles (2011).avi
naziv titla mora biti
Battle Los Angeles (2011).srt

inače preporuke programa za uređenje zvuka filmova i serija, dakle ako zvuk malo kasni ili rani, evo jedan vrlo jednostavan i mali programčić kojim možete to srediti.
YAAI
http://www.mirrorcreator.com/files/0XQ9BPOP/YAAI_2.0.3.488.zip_links

za uređenje titlova, vrlo jednostavno efikasno...pomoću njega možeš i save file u srt ili bilokoji drugi format titlova
SubtitleTool
http://www.brothersoft.com/subtitle-tool-113537.html
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

Offline eddyd

  • Newbie
  • Posts: 2
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #38 on: April 06, 2011, 07:39:49 AM »
hvala

Offline 3rdman

  • Newbie
  • Posts: 4
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #39 on: April 06, 2011, 12:30:45 PM »
sad sam stavio shizzl ov MOD i promijenio skin i jebeno izgleda fakat super, još kad bi mogao promijeniti i sve skinove (kao temu) a ne samo početnu bilo bi jebenije.
e sad krećem na problem...kad sam kupio mede8er još u 1mj prošle godine svoje kućno kino sam prebacio na viksu, ali pošto sam tamo rijetko sad sam ga vratio nadajući se da ću ga spojiti sa mede8er i imati 5.1. surround...ali nisam uspio spojiti, pa me zanima dal je to uopće moguće sa mojim pomalo zastarijelim dvd reciverom ili ću morati investirati u nešto drugo,po mogućnosti što jeftinije jer mi nijanse u zvuku nisu toliko bitne. evo slike zadnjeg panela pa molim za pomoć.

ovo je panel mog dvd recivera


i panel Med500X


Slika DVD receivera je dosta mala (postaj malo veću), pa se ne vide jasno konektori na desnoj strani. Uglavnom, na DVD receiveru bi trebao imati Coax ulaz kojeg spojiš sa običnim audio kabelom sa chinch-evima na isti takav na mede8er (desno od ventilatora, žute boje). Bojim se da je to samo ulaz ili izlaz za video, pa da neće biti ništa od 5.1. Da li imaš konektor za optiku na receiveru?

Offline _Technology_

  • Active Member
  • *
  • Posts: 92
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #40 on: April 06, 2011, 01:09:26 PM »
eh nemam optički ulaz na dvd-u u tome i je problem,tako sam i mislio prvo spojiti.
a što bi mi bilo najjeftinije rješenje pošto 5.1 zvučnike imam, koje sam dobio u setu sa ovom dvd-om?
jel mi možeš neki link stavit
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

Offline 3rdman

  • Newbie
  • Posts: 4
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #41 on: April 06, 2011, 01:37:42 PM »
Nažalost receiver nema ni coax ulaz  :(
Jedino što ti preostaje je da spojiš mede8er na Aux In na receiver, ali onda imaš samo stereo. Zvuk će biti bolji nego sa TV-a, ali nije 5.1
Samostalni AV reciever tipa Denon, Pioneer i slični su dosta skuplji, a i pitanje je da li bi mogao iskoristiti  zvučnike. Druga opcija je novo kućno kino ovog ranga, ako ne tražiš neki uber zvuk.

Offline _Technology_

  • Active Member
  • *
  • Posts: 92
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #42 on: April 06, 2011, 02:09:48 PM »
hm zajeb dakle :P
a jbga ipak mi je kućno kino staro preko 5g :)

gledao sam te A/V reciver ali majko mila pa to je najjeftiniji 1700kn! pa nedam toliko pobogu :D
potražiti ću onda kućno kino neko,samo mi reci na što moram paziti...da ima optički audio ulaz i/ili coax ulaz ?? još nešto??
i pitnjem dal mogu kupiti samo dvd reciver (dakle bez zvučnika) sa tim ulazima pa spojiti svoje postojeće zvučnike?
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

Offline 3rdman

  • Newbie
  • Posts: 4
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #43 on: April 06, 2011, 03:22:45 PM »
Bilo je kućnih kina i starijih sa optikom samo su pjevala po cijeni.  ;)
Sumnjam da ćeš naći kućno kino kao što je tvoje bez zvučnika. Bez zvučnika možeš kupiti samo AV receiver.
Kako mede8er ima i optiku i coax onda je svejedno. Inače coax kabel je par kuna, optika je skuplja, a rezultat isti. Tebi je bitan ulaz (optički ili coax), a obrati pažnju da kućno kino ima i HDMI izlaz (sva novija imaju, pretpostavljam da imaš LCD ili plazmu) da ti ne uvale neki stariji model. Pogledaj malo na webu kod ronisa, technomaxa i prošeći po dućanima, ima ih i po 1500kn.

Offline _Technology_

  • Active Member
  • *
  • Posts: 92
  • Helpful Contribution Status: +0/-0
Re: Pomoc svima na hrvatskom jeziku
« Reply #44 on: April 06, 2011, 05:29:41 PM »
imam već optički kabel doma to mi nije problem, a coax ću kupiti onda :)
hm da budem pogledao onda da vidim recivere pa što jeftinije proći
hvala
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.